На овие пет знаци Венера и Марс им ги носат судбоносните љубовни промени во февруари

На 17 –ти месецов, Венера и Марс влегоа во точна врска во знакот Водолија, а тоа значи почеток на сосема нов циклус во односите за сите хороскопски знаци, бидејќи двете планети првенствено владеат со љубовните работи.

Посебната карактеристика на оваа врска е што ќе се случи заедно со Плутон, кој влезе во знакот Водолија на 22 јануари и ќе ги менува љубовните сојузи во текот на целата година. Тоа значи дека дури и оние луѓе кои се во цврст и среќен брак ќе се соочат со промени и искушенија од универзумот.

Во врската ќе се појави нешто што претходно го немало - повеќе слобода, транспарентност и леснотија. На пример, за некои ќе стане норма да имаат двајца партнери, додека други ќе одлучат да се омажат за тешка личност, бидејќи според судбината треба да ја поминат таа кармичка лекција.

Бик
Венера, вашиот владетел, е во комуникација со Плутон и Марс во вашиот сектор на намена и статус. Тоа значи дека во февруари може да имате кармичко познанство со некоја личност или разговор во постоечка врска за официјалниот статус на врската.

Покрај тоа, Марс во вашата карта е одговорен за тајните, па може да имате почеток на нова скриена романса, на пр. на работа или кај претпоставен.

Бидете сигурни дека овој месец ќе започне нешто што ќе ја промени целата ваша љубовна година и ќе влијае на целиот ваш живот.

Вага
Венера заедно со Марс и Плутон преминува во знакот на Водолија, а овој сектор е одговорен за занес, страст и флерт.

Ова значи дека оваа година би можеле да доживеете целосна трансформација во вашата врска бидејќи ќе добиете пеперутки во стомакот за сосема нова романса.

Најверојатно, оваа личност ќе биде многу сериозна финансиски, бидејќи Плутон во вашата карта владее со сферата на парите.

Овен
Венера е владетел на вашиот партнер, а спојот со Плутон и Марс (вашите владетели) ќе даде кармичка средба и голема промена во веќе постоечкиот сојуз.

Ако сте слободни, тогаш од февруари 2024 година животот ќе ве запознае со нови луѓе и ќе се појават страсни романси. Сè се врти околу Плутон, кој владее со вашиот интимен животен сектор и, исто така, управува со прашањата за лична трансформација - љубовните врски се тие што ќе ви станат вистинско гориво за напредок.

Шкорпија
Плутон, вашиот владетел, е во врска со Венера и Марс во вашиот домашен сектор. Веројатно поради преселбата ќе започнете нова романса или партнерот ќе ве покани да започнете заеднички живот во февруари.

Покрај тоа, можете да доживеете голема промена во љубовта, дури и до степен на поделба на имотот и развод - Плутон често целосно ја трансформира куќата во која влегува.

Затоа, доколку сте во долга врска или брак, во февруари би можеле да настанат проблеми.

Водолија
Ве очекуваат големи промени, бидејќи Венера и Марс започнуваат нов циклус во вашиот знак! Тоа значи дека вие ќе станете иницијатор на глобалната трансформација на односите.

На пример, во февруари разговарајте со партнерот за тоа колку сте подготвени и дали сакате да станете родител, што значи дека е време да ја подигнете врската на ново ниво.

Освен тоа, може да имате афера со личност која ќе биде поврзана со вашата работа, а потоа канцелариската романса ќе прерасне во нешто посериозно.

Лав
Венера, Марс и Плутон се спојуваат во вашиот брачен сектор, што значи дека вашата врска може засекогаш да се промени во февруари.

Најверојатно, ќе започне нова врска и таа ќе ви стане сеопфатна - Плутон секогаш има ефект на „црна дупка“ и неопислив магнетизам за некоја личност. Тоа време кога едноставно не можеш да одолееш.

Ако сте во брак, тогаш Плутон ќе ја промени вашата врска преку темата за домување - вашиот партнер може да ви предложи да започнете да живеете одвоено или ќе се одлучите за брак.

Фото: Freepik.com
Извор: Zadovoljna.nova.rs