„Не беше договор, излезе од контрола“: Бјeлогрлиќ не ги лажирал интимните сцени со Снежана, актерката проговори по многу години

Снежана Савиќ никогаш не играла на картата на атрактивноста, но била свесна дека никој не е имун на нејзината убавина. Таа беше во брак со режисерот Драгослав Лазиќ, со кој ја има ќерката Анита, а потоа по разводот во јавноста никогаш зборуваше за ниту еден емотивен партнер, но откри дека покрај себе има маж речиси цела деценија.

Во една прилика и поставија незгодно прашање во емисијата „Јас тоа така“, на што таа успеа да даде достоинствен одговор. Водителката праша која од нејзините колеги најдобро се бакнува:

-Многу бараш од мене. Зависи до каде ќе одиш и дали е вистински бакнеж. Имав вистински бакнеж со Бјела. Тоа не беше договор, излезе од контрола и тој е таков човек кој сака да глуми искрено, претпоставувам... не знам“, рече таа. тогаш насмеаната Снежана Савиќ, која остави белег во популарната домашна серија „Бољи живот“.

-Тоа е добра серија која е секогаш актуелна бидејќи зборува за луѓето и нивните животи. Бјела беше одличен во улогата на Слободан Боба Попадиќ, но се срамам што сега сум старец кој зборува за нашиот бакнеж од серијата. - изјавила актерката еднаш и признала дека се срами од разголените сцени што ги снимала.

Навистина ми беше срам кога требаше да се соблечам за улоги. Никогаш не се чувствував убаво, но тоа е моја работа и кога човек ќе избере да глуми, мора да разбере дека неговото тело е алатка за работа, рекла актерката. 

Фото:youtube/screenshot