Не е лесно да си принцеза: 10 строги правила што Меган Маркл мора да ги почитува!

Сега кога Меган Маркл официјално стана војвотка од Саксес, има строги правила од кралското семејство, до кои мора да се придржува.

1. Нема „селфи“ фотки


2. Нема сандали на дрвена потпетица

3. Нема кратки здолништа


4. Нема социјални медиуми

5. Нема темен лак за нокти

6. Не смее да патува сама

7. Не смее да игра „Монопол“

8. Не смее да има нозе без хулахопки

9. Не смее да дава автографи


10. Не смее да има политички избор