Не ги знаевме овие детали: Како Кејт и Вилијам навистина се запознале

Приказната за средбата на најекспонираната кралска двојка во последните десет години, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, се чини дека е малку искривена.

Биографијата на саканата војвотка открива нови детали за љубовната приказна за бајките од кралскиот двор. На прв поглед, нивната приказна изгледа како бајка.

Официјалната верзија е дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се запознале додека студирале на престижниот универзитет Сент Ендрус.

По дипломирањето, тие се забавуваа уште неколку години, а потоа во 2010 година, принцот Вилијам гордо ја претстави својата свршеница Кејт Мидлтон пред целиот свет.

Една година подоцна, тие направија вистинска гламурозна свадба, а набрзо после тоа, тие станаа среќни родители на малиот принц Џорџ, по извесен период ја добија принцезата Шарлот, а нивното трето дете го доби името Луис.

Но, не било сè претставено во јавноста, а тоа го открива во својата книга Кети Никол.

Додека собирала информации за убавата војвотка, авторката на книгата разговарала со многу нејзини блиски пријатели од нејзината младост кои и рекле дека Кејт и Вилијам се запознале пред да отидат на колеџ.

- Таа не се сретна со него на универзитетот Сент Ендрус. Го познаваше многу време пред да дојде на колеџ, преку пријател кој беше многу близок со Вилијам и Хари - изјави една од познаниците на Кејт Мидлтон.

Оваа информација фрла целосно ново светло на расплетувањето на настаните што следуваа.

Познато е дека Кејт одлучила да се запише на Универзитетот во Единбург во 2001 година, и сè било подготвено за нејзиното пристигнување таму. Но, во последен момент се предомислила и ги шокирала родителите и пријателите со запишувањето во Сент Ендрус, што, меѓу другото, го запишал и принцот Вилијам и со кого подоцна започнала љубовна врска.

Дали љубовната приказна, која трае скоро 14 години, би изгледала вака денес доколку војвотката од Кембриџ заминала на друг универзитет, никој не знае, но едно е сигурно - многу работи не би биле исти.Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Кејт Мидлтон во шик есенски изглед: Капут каков што досега не сме виделе

Има причина: Еве зошто Кејт Мидлтон носи сина боја од почетокот на пандемијата