Има причина: Еве зошто Кејт Мидлтон носи сина боја од почетокот на пандемијата

Можеби сте пропуштиле, но само во ретки случаи војвотката од Кембриџ не се појавила во сина облека од избувнувањето на епидемијата на коронавирус

Ако ги прашате обожавателите на британското кралско семејство а, особено, љубителите на Кејт Мидлтон, таа ги носи сите бои брилијантно!

Без разлика дали ќе избере розов костим или жолт фустан со миди должина, сопругата на принцот Вилијам изгледа спектакуларно и веднаш стигнува до насловните страници на водечките светски модни портали. Сепак, во последно време, конкретно, во последните седум месеци се забележува дека таа обично носи сино!


Добро е познато дека војвотката од Кембриџ не бира облека само така, но зема предвид многу фактори, па затоа, на пример, при посета на Пакистан, таа обично носеше зелена боја слична на знамето на оваа земја, а неодамна се појави во сино на состанокот со украинскиот претседател. фустан сличен на оној што се гледа на знамето на Украина. Сепак, сината боја често се повторува, а британски „Hello“ тврди дека станува збор за фактот дека сината боја симболизира стабилност, мир, мудрост и спокојство, а покрај тоа е и бојата на униформите на медицинските сестри на Националната здравствена служба во Велика Британија!


Во галеријата погледнете ги некои од нејзините комбинации на облека во кои доминира сината боја или се појавуваат во форма на едно парче или детал од избувнувањето на пандемијата, а ги имаше барем неколку пати повеќе!


Фото: Profimedia, AFP PHOTO / KENSINGTON PALACE

Можеби ќе ве интересира:

Исхраната на Кејт Мидлтон: Вака ги одржува витката фигура и чистото лице

(ФОТО) Како изгледа помалиот брат на Кејт Мидлтон: Не е само бизнисмен, љубител е на кучиња и боем