Никола Роквиќ изгледа како Аполон, целосно се промени за 6 месеци: Имаше 110 килограми, а поради 2 работи сега е вистински фраер

Пејачот Никола Роквиќ со раскошен глас успеа да ослаби 17 килограми

Никола Роквиќ помина низ многу тежок период во животот, кој многу влијаеше на неговиот изглед. Прво се соочи со тешката битка на неговиот родител со ракот, а потоа и со загубата на татко му Маринко Роквиќ, легенда на народната српска музика. Во еден момент имал 110 килограми, се чувствувал уморен и тромав. Но, од септември 2022 година започнал со неговата голема промена! Пејачот сега изгледа подобро од било кога!


- На крајот на октомври 2021 година започнав со Кик Бокс тренинзи, 4 пати неделно. Го комбинирав со трчање, што сега од оваа перспектива не го препорачувам, бидејќи премногу кардио и висок интензитет тренинзи пулс го согоруваат тешко заработениот мускул. Урамнотежена исхрана со многу грешки, но добро, почнав. Одвреме-навреме правев кратки паузи, патувања, настапи, немав најсериозен пристап до 1 септември 2022 година, кога почнувам да тренирам со тренер кој ме воведе во програма за исхрана и тренинзи за јачина - изјави пејачот кој неодамна го доби третото дете.

Тие промени го доведоа до неверојатни резултати.


- Го намаливме внесот на јаглехидрати и го зголемивме внесот на протеини и масти! 6 месеци посветена работа и придржување со можеби 3,4 паузи од по 7,8 дена, доведоа до убави резултати. Метаболизмот е чудо кога е насочен во вистинската насока и кога се започнува на вистински начин! Сега постам, јадам избалансирани протеини, јаглени хидрати и масти од растителни извори! Имам 93 килограми! Изгубив над 20 см во обемот на половината! Се чувствувам како нов човек - заклучи Никола.


Фото: Youtube - screenshoot/Инстаграм

Ова е мајката на вонбрачниот син на Маринко Роквиќ: Не се експонира во јавност, а Дарио го учела само на една работа