Новак му ја скина маицата на брат му Ѓорѓи: Семејството Ѓоковиќ спектакуларно го прославија раѓањето на малиот Александар - погледнете

Голема прослава синоќа одржаа членовите на семејството Ѓоковиќ во вила на Павлово езеро во Рума по повод раѓањето на малиот Александар, синот на Сашка и Ѓорѓе Ѓоковиќ. Највесел беше новопечениот татко Ѓорѓе, брат му Новак на кој во неколку наврати му ја кинеа маицата, а не помалку радосен беше и Срѓан Ѓоковиќ  кој вечерта го носеа на рамо и фрлаа. 

Сашка Ѓоковиќ вчера се породи и роди син кој нејзиниот сопруг Ѓорѓе Ѓоковиќ и таа го нарекоа Александар. Во тоа име семејството Ѓоковиќ синоќа имаше голема прослава во една вила во Рим каде покани огромен број луѓе. 

Ѓоковиќ ја украсија целата вила како и дворот во кој доминираше натписот Александар изработен од балони во боја на српското знаме, а гостите се фотографираа и се воодушевија од изгледот на дворот на семејството на српскиот најдобар тенисер. 

На прославата гостите ги забавуваше Александра Пријовиќ која направи општ хаос, а пријателите и роднините на Ѓорѓе му ги искинаа сите кошули и маици, додека чичко Новак беше највесел која заедно со татко му Срѓан и славеа до зори. 

Гордата мајка и баба Дијана не престана да се радува, а особено ја трогна песната „Рано“ што ја испеа Марија Микиќ. 

Семејството Ѓоковиќ славеше до утрото, а на забавата присуствуваа над 500 гости, па јасно е дека нивниот имот на Павловското езеро е огромен.


Фото: Инстаграм - Стори