Одеднаш има огромни градии тврди дека се природни: Негира дека ставила силикони, а старите фотографии велат поинаку

По појавувањето на доделувањето на наградите Златен глобус, градите на Салма Хајек, за кои таа тврди дека се вистински, станаа главна тема на социјалните мрежи.

Салма Хајек отсекогаш важела за една од најубавите актерки во Холивуд, а во последните неколку години многу повеќе се зборува за нејзиниот изглед отколку за нејзините улоги и деловниот успех.

Нејзините бујни гради повторно го украдоа целото внимание на папараците, кога се појави на доделувањето на наградите Златен глобус, а како да не биде така кога во преден план беше нејзиното повеќе од бујно деколте.


Колку и да се трудите, едноставно е невозможно да го тргнете погледот од горниот дел на Салма кој „пукаше“ од тесната тоалета. Салма позираше во долг, божествен фустан на Гучи, а иако се чини дека актерката ја доведе својата фигура до совршенство и ослабе уште повеќе, едно нешто е поголемо од кога било досега - нејзините гради. 

Всушност, многумина коментираа дека нејзините гради сега изгледаат како два огромни балони и дека не ѝ прилегаат на телото и дека претерала, а на мрежата се шират различни теории. Сепак, Салма на сето ова реагира со стил - „претпоставувам дека ми верувате повеќе од сопствените очи“, а ги негира операциите.

Минатата година таа зборуваше на „Red Table Talk“ и истакна дека нејзиното деколте отекло како еден од „симптомите“ на менопаузата.

Многу луѓе рекоа дека имам поголеми гради и не ги обвинувам! Градите ми беа помали! Така беше и остатокот од моето тело. Но, тие само продолжија да растат до многу поголема големина. И мојот грб навистина страда од тоа. Не зборуваат многу луѓе за тоа“, рече таа, но после тоа многу жени се јавија и потврдија дека вакво нешто може да се случи, но дека ниту една, повторуваме, ниту една од нив немала гради што станале како балони на Салма.

Салма како Салма, сè уште ја турка својата приказна, а не не‘ мразеше да прочешламе стари фотографии од почетокот на нејзината кариера, како и подоцна, и да споредиме како изгледала во минатото и како изгледа денес, а оставаме на вас да процените дали актерката има силикони или нејзиното зголемено деколте е навистина резултат на мајката природа. 


Фото: Инстаграм - Селма Хајек/pinterest

Селма Хајек никогаш не користела ботокс: Лице брз брчки на 56 години има благодарение на овој напиток (ФОТО)