Омилените фармерки на Џеј Ло кријат 5-10 килограми и се носат во секое време и секаде: Еве 6 моќни начини како да ги комбинирате оваа пролет

Ви претставуваме неколку идеи за модни изданија со моделот на фармерки кој Џенифер Лопез го носи на состанок со пријателките, на романтичен ручек со сопругот, шопинг... Буквално во секојдневна прилика!

Латино дивата Џенифер Лопез во последно време сѐ повеќе носи слични модели на тексас панталони, секогаш комбинирајќи ги со високи потпетици, главно на платформа кои ѝ даваат стабилност и ѝ помагаат во издолжување на нејзината фигура.

Фото: Stoianov / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Иако сега е јасно дека трендот на тесни фармерки никогаш нема да исчезне, за очекување е дека наскоро рамо до рамо со нив ќе застанат и тесните модели со широки ногавици бидејќи се исто толку практични и ефективни.

Идеи за комбинирање на омилените фармерки на Џенифер Лопез

Која боја и да ја изберете, сигурно ќе оставите одличен впечаток, а најдобро е да ги комбинирате со тесен горен дел и високи потпетици.

Фото: @sylviemus_/Instagram

Фото: @venswifestyle/Instagram

Фото: @nlmarilyn/Instagram

Фото: @champagnemani)/Instagram

Фото: @thecarolinelin/Instagram

Извор: glossy.rs