Познати дами кои го освоија црвениот тепих во раскошни креации: Најубавите изданија од доделувањето на „Златен глобус“

На висина на задачата - овие дами знаат што значи добар стил!

Со два месеци задоцнување, церемонијата „Златни глобуси“ се одржа синоќа во Беверли Хилс. По долго време, најголемите актерски sвезди се најдоа на едно место.

Поради пандемијата на коронавирус, која сè уште трае, некои sвезди се приклучија на наградата „преку Интернет“, додека некои сепак поминаа на црвениот тепих.

Како и секоја година, луксузните тоалети привлекоа големо внимание. Сè беше во знак на гламур и луксуз, а славните дами беа на висина на задачата.

Тие ги израдуваа и модните критичари и публиката со своите креации. Особено се истакнаа Салма Хајек, Џејн Фонда и Џејми Ли Куртис.

Погледнете ја галеријата и кажете ни кој стајлинг ви се допаѓа најмногу:
фотографии:Profimedia