Преубав и многу моќен: Кој е татко на детето на Ана Кораќ и со што се занимава? (ФОТО)

Многумина чекаа да ги видат заедно

Старлетата Ана Кориќ пред еден месец го роди своето прво дете, син за кој медиумите пишуваат дека се вика Матео.

Откако стана мајка, таа целосно се повлече од јавноста и од социјалните мрежи, за да може да ужива во својата најубава улога.

Иако долго време се знае само малку за старлетата која отсекогаш била интересна за јавноста, таа и нејзиниот партнер се кријат како змиски нозе!

Никогаш не го фотографирала за да му се види лицето, а како што еднаш кажала, таткото на нејзиното дете не се занимава со јавна работа и не сака да биде изложен на медиумите.

Сепак, малку по малку се откриваат детали за нејзиниот избраник, а Зорица Марковиќ разговарајќи со соработниците открила дека го познава момчето на Ана Кориќ.

- Го познавам, тој е прекрасно момче, убав е, навистина е убав. Јас сум многу среќна за неа. Навистина го освои! Тој е многу сериозен човек и многу убав, го познавам, пријател е со мојот пријател - изјавила Зорица Маја Маринковиќ.


За потсетување, неодамна се појави информација дека таткото на детето на Ана е исклучително богат и имотен, но дека е вработен во државниот сектор. Како што објавија медиумите, избраникот на Ана Кораќ е моќен човек од Обреновац, потекнува од богато семејство и е малку постар од неа.


- Таткото на детето на Ана е малку постар, живее во голема семејна куќа во Обреновац... Работи во државен сектор, но неговото семејство има разработен бизнис и тие се богати, па на Ана ништо нема да ѝ недостасува - изјави тогаш за „Информер“ неименуван извор.


Една од најпознатите старлети од овие простори за прв пат се отвори за мајчинството и таткото на детето: Атрактивната Ана Кораќ проговори за сè