Ракови-внимавајте на работата, Бикови-очекувајте голема поддршка: Дневен хороскоп за 29 ноември

Погледнете дали ѕвездите ќе бидат на ваша страна

Овен

Почетокот на денот е под влијание на емоциите и тоа се должи на љубовни проблеми кои не сте ги решиле доволно. Тврдоглавото однесување ве повредува во однос на работата и сите комуникации на работа.

Бик

Комуникацијата со личност под знакот Лав носи очигледни проблеми кои не можете сами да ги решите. Побарајте помош и поддршка од некој кој добро ве познава и во кого имате доверба.

Близнаци

Вашата емотивна врска е многу напната поради вашето размислување и однесување. На крајот од денот, внимавајте колку сте искрени со себе и со другите. Можна е забоболка.

Рак

До крајот на денот погрижете се што треба да се каже за работата. Личноста под знакот Девица ви е поддршка, но тоа не е доволно за да се чувствувате стабилно и среќно.


Следна страна