Ракови-внимавајте на работата, Бикови-очекувајте голема поддршка: Дневен хороскоп за 29 ноември

Лав

Ова е совршен ден за да ги видите луѓето кои ви се многу важни. Вашите понатамошни деловни планови зависат од таа поддршка. Можни стомачни проблеми во остатокот од денот.

Девица

Во текот на денот внимавајте на можните проблеми со 'рбетот, а овој проблем може да ги зафати сите сегменти од животот. Најважно е да го контролирате вашето здравје.

Вага

Денешниот ден започнува под силно влијание на добри вести од личност под знакот Јарец. Планетата Марс ги активира вашите добри мисли и до крајот на денешниот ден ќе донесете многу важна одлука.

Шкорпија

Деловната ситуација е стабилна благодарение на вашата разумна одлука. Љубовната ситуација е многу загрижувачка поради вашата потреба секогаш да бидете во право. Пазете се од сопствената сенка.


Претходна страна  Следна страна