Раскошен роденден и црна торта со кристали: Агнеса прослави со пријателите

Скопјанката Агнеса Органџиева синоќа славеше роденден во скопски локал.

Дамата која е активна на социјалните мрежи, на Инстаграм сподели детали од забавата на која беа и познати јавни личности.

Црно-сребрена боја, избрала Агнеса за деталите а тортата блескаше во црна боја прелиена со кристали.


Модната комбинација која ја избра Агнеса за нејзиниот роденден беше исто така во црно сребрена боја.


Кратко фустанче, испреплетено со сребрени синџири, врзана коса во опавче и истакната шминка-ова беше изгледот на Агнеса.


Покрај црно-сребрените декорации со многу балони, имаше и пано со напис „ Eдна и единствена Агнеса“ (One and only).


Среќен роденден Агнеса!


Агнеса се пофали со модерната кујна: Ги отвори вратите од реновираниот дом за Женски магазин (ГАЛЕРИЈА)