(РЕЦЕПТ) Салата со паста и песто

Намирници:

300 гр паста 

1 и 1/2 песто тегла

10-12 цери домати исечени на половина

150 гр фета сирење исечено на мали коцки

150 гр рендан пармезан

црн бибер и сол по вкус


Подготовка:

Варете ја пастата според упатствата на пакетот, а потоа исцедете ја и ставете во голем сад, да биде изладена. Додадете ги преостанатите состојки, зачинете со сол и бибер и добро измешајте.


Бон апетит!