РЕЦЕПТ ЗА СУПЕР САЛАТА: Намалете 2 кг за два дена!

Ги отстранува сите насобрани токсини и ја стабилизира цревната микрофлора

Дали сте слушнале за супер салатата, позната по целосното чистење на телото и намалување на два килограми за само два дена?

Се нарекува и средство за чистење на телото, а покрај намалувањето ан килограмите, консумирањето на оваа салата два дена по ред, ќе ви помогне да го намалите лошиот холестерол, да се ослободите од насобраните штетни материи од организмот, да ја поправите цревната микрофлора и да ја обновите кожата!

Потребни намирници:

-150 гр зелка

-150 гр моркови

-150 гр варено цвекло

-1 зелено јаболко

- исечкана зелена салата или спанаќ

Начин на подготовка:

Исечете го зеленчукот по ваш вкус, и измешајте сè во голема чинија. Ако сакате, можете да додадете прелив од една лажица сок од лимон и две лажици ленено масло. Можете да додадете и малку сусам.

Заменете ги сите три оброци во текот на денот со оброк околу 300 гр од оваа салата, консумирајте ја салатата два дена. Може да јадете и малку сирење со ниска масленост. Покрај тоа, дозволен е зелен чај, а водата е задолжителна.


Извор: stil.kurir.rs

Можеби ќе ве интересира:

Експресна диета со домати: Топи килограми за само неколку денови 

За детоксикација на организмот: Ѓумбир и лимон за чистење на дебелото црево