Сè што е на мене чини 25 евра, а секогаш сум дотерана: Нада Топчагиќ не сака брендирани работи, но има посебни трикови

Пејачката истакна дека многу се вознемирува кога ѝ велат дека ѝ поминало времето.

Харизматичната пејачка Нада Топчагиќ истакнува дека секогаш сака да биде негувана и подготвена да ја напушти куќата како вистинска дама, бидејќи годините немаат никаква врска со тоа.

„Кога одам на прошетка со кучето, гледам што ќе облечам. И кога некој ќе ми каже дека поминало моето време, не, моето време никогаш не поминало и нема да помине", истакнува пејачката.

„И кога на Калемегдан одам, ставам очила, кармин, капи што навистина ми прилегаат и атрактивна сум“, додаде таа.

Нада не троши многу пари на облека, но има среќа да може да изнесе сè што ѝ се допаѓа, па затоа секогаш ја забележуваат.

„Луѓето мислат: „Леле како си се скоцкала", а врз мене, на пример, сè вкупно чини 25 евра.
Додека снимавме новогодишни емисии, сите доаѓаа во брендирана гардероба, а мене, мојата кума ми шие фустани и јас се појавувам, и сите гледаат во мене. За тоа и се работи! Сè зависи од тоа како тебе ти стои и одговара и како ти ќе го износиш“, рече Топчагиќ.

извор:GLOSSY