Самира Лончаревиќ: „Да, се разведувам од Џенан, од него барам да почитува само една работа“

Пејачот беше официјално во брак со Самира цели 25 години

Џенан Лончаревиќ се разведува по 25 години брак, ексклузивно објави Телеграф.рс.

Како што дознаваме од извор запознаен со целата ситуација во семејството Лончаревиќ, пејачот поднел барање за развод ни помалку ни повеќе туку на роденденот на неговата сопруга, во февруари 2024-та година.

- Брза и официјално да стави крај на бракот. Мора тој да се праша за причините... - вели изворот на Телеграф.

Самира и Џенан имаат два сина, а пејачот со неговата сопруга никогаш не се појавиле во јавноста сите години колку што се на јавната сцена.

Сè уште законската сопруга на Џенан ја потврди нашата информација

Самира Лончаревиќ зборуваше за Телеграф откако ја објавивја веста дека по 25 години брак се разведува од сопругот Џенан Лончаревиќ, на негова иницијатива.

На прашањето дали е вистина дека се разведуваат, Самира одговори:

- Да, точно е дека се разведуваме.

Како што наведе во понатамошниот разговор, таа е вработена во судот каде што е започнат процесот, но не знае кога ќе дојде до финализирање на разводот бидејќи го почитува законот и не бара ништо пред редот.

- Само барам во сето ова да се почитува законот, не барам ништо. На крајот на краиштата, јас сум вработена во тој суд, ја водам кривичната книга и знам како оди сѐ. Барам да се закажат предметите пред мене, ако се итни, па потоа мојот. Дали ќе биде утре, задутре или за еден месец, само да се следи законот - ни рече таа.

Исто така, Самира потврди дека Џенан на секој начин се обидува да го забрза процесот на развод.

– Тој и неговиот адвокатски тим сега од сите страни повикуваат да се забрза – заклучува таа за Телеграф.

Извор: telegraf.rs