Само една компанија лета со „ризичниот“ Боинг во Македонија?

Од авиокомпаниите кои оперираат со летови во Македонија единствено само Флај Дубаи во својата флота користи авиони на Боинг 737 MAX 8  737 MAX 9. 

Засега единствено е познато дека чартер-лет со ваков тип на авион е откажан од Франкфурт до Скопје, според информации кои ги пренесе германски „Билд“ од тамошен експерт за патнички туризам.

Целиот текст го имате на ФАКТОР.МК