Се има, се може: Андреана Чекиќ се прошета со многу скапа чанта - Сите гледаат и не веруваат! (ФОТО)

Работела и заработила.

Пејачката Андреана Чекиќ реши да си даде одмор по напорната работа за време на празниците.

Таа отпатува во сончевиот Дубаи, од каде редовно објавува фотографии на својот Инстаграм профил.

За разлика од настапите и емисиите во кои гостува, Андреана на одмор ужива во сосема опуштен изглед, без силна шминка и сценска облека. Сепак, еден детаљ на сите им падна во очи, а тоа беше чантата која пејачката ја носеше додека шеташе.

View this post on Instagram

A post shared by Andreana Cekic (@andreanacekic)


На рамо носи чанта Yves Saint Laurent која чини 2.000 евра. Со оглед на тоа колку работи и колку заработува, Андреана има право да си дозволи некои такви скапи и ексклузивни модели.


Фото: Инстаграм/Youtube - screenshoot

Цеца, Брена, Рада ...сакале совршена насмевка па фрлиле брдо пари на нови заби: Погледнете како изгледале некогаш и сега (ФОТО)