Семеен роденденски албум: Синчето на Фахрије и Бурак Озџивит наполни три години

Бурак попознат и како Бали Бег и актерката Фахрије која ја паметиме по улогата на Неџла, важат за најхармоничен и најубав пар на турската јавна сцена. Тие се во брак неколку години, а за нивното синче Каран велат дека е копија на татко му.

Каран вчера наполни три годинки, а среќните родители објавија низа фотки за роденденот на преслаткиот Каран. 

View this post on Instagram

A post shared by Fahriye Evcen Özçivit (@evcenf)


Инаку Каран веќе има и негов личен профил на Инстаграм, кој го водат Фахрије и Бурак, а го следат над 300.000 следбеници и е многу популарен поради слатките фотки.


View this post on Instagram

A post shared by Karan Özçivit (@karanozcivit)


Стил на денот: Фахрије диктира мода во прегратките на сопругот Бурак Озџивит