Што јадат ангелите на Викторијас Сикрет

Една од најголемите желби на манекенките во светот е да се појават на модна ревија за Викторија Сикрет. Само најзгодните и најубавите модели ја имаат оваа чест, па затоа е неизбежно во секое време да биде во топ форма.

Затоа нивната исхрана е исклучително важна, а максималниот број на калории што ги вклучува не треба да надминува 1.300 калории дневно. Исхраната се базира на добри масти и протеини и помалку јаглени хидрати. Во пракса, тоа значи - за секој оброк, повеќе пилешко, говедско или риба, или во замена 3 јајца. Млекото и глутенот се забранети, како и зеленчукот што расте под земја, бидејќи се смета како тежок за варење.

Шеќерот е забранет, вклучувајќи го оној и во овошје. Дозволени се само бобинки, два пати на ден. Можат да јадат половина чаша леќа, малку кафеав ориз, сладок компир или квиноа според нивниот избор.

Вежбаат наутро на празен стомак, и им е дозволено само кафе и вода, по што пијат протеински шејк. Последниот оброк се консумира до 18 часот, а алкохолот е строго забранет. Моделите треба да спијат 7-9 часа на ден и да пијат 2-4 литри вода. Во пресрет на ревијата, тренираат 6 пати неделно еден час, и сите имаат приватни обучувачи кои ги осмислуваат најдобрите индивидуални обуки. На пример, Адријана Лима сака бокс, Стела Максвел јога ... Покрај тоа, сите ангели одат на пилатес и балет, и еднаш неделно на целосна масажа на телото.

Пример за дневно мени

Пред појадок: малку јаболков оцет

Појадок: половина авокадо и половина грејпфрут, посеан со цимет. Втората верзија е зелено смути и трета кајгана со спанаќ.

Ручек: салата од зелен зеленчук

Закуска: малку бобинки или ореви

Вечера: Здрави јаглени хидрати, се сервираат со протеини и зеленчук.