Синот го претвори во женска верзија од себе, а тој сака да ја слика мајка му гола: Бившиот ја изневери со проститутка, а другиот се самоуби

Деновиве Елизабет Харли е неразделна од синот Демијан, а многумина зујат дека нивната врска е повеќе од бизарна и непримерна.

Елизабет Харли беше главната гостинка на промоцијата на книгата на Џоан Колинс. Во придружба на нејзиниот син Демијан, актерката влезе во собата како вистинска дама во цветен фустан и затегнато тело.

Како и секој пат кога ќе се појави во придружба на синот, така и сите ги гледаат со неверување, бидејќи дваесет и едногодишниот Демијан неодоливо потсетува на Елизабет. Неговата убавина повеќе наликува на женска отколку на машка, па се шпекулира дека за тоа е одговорна Елизабет, која сакала да го направи ќерката што ја немала.

Британските новинари честопати истакнуваат колку е бизарен и чуден односот меѓу мајката и синот, со оглед на тоа дека тие се неразделни и дека често ја фотографира својата педесет и деветгодишна мајка топлес.

Елизабет имала кратка афера со милионерот и продуцент Стив Бинг пред 20 години, а потоа забременила. Милионерот одбил да го препознае својот син, но ДНК анализата утврдила дека детето е негово, а таткото морал да плаќа алиментација.

Никогаш не сакал да се види со своето дете, а кога неодамна се самоубил прескокнувајќи 27 ката, во тестаментот немало место за Демијан.

Елизабет Харли можеби има убавина, но нема среќа во љубовта. По 13 години врска со Хју Грант, папараците го фотографирале актерот под мост додека го задоволувала трансродова проститутка.

Елизабет раскина со Грант, но му прости. Двојката е во толку добри односи што Хју го крсти нејзиниот син.

Извор. Стил курир

ФОто. Инстаграм