Среќна 8ка Кристијан: Помалиот син на пејачката Андријана Јаневска славеше роденден

Помалиот син на пејачката, виолинистка и професор на ФМУ, Андријана Јаневска вчера славеше роденден.

Малиот Христијан, веќе не е мал. Тој наполни 8 години, а неговата мајка, му посака безгрижно и спокојно детство.

„Расти безгрижно и спокојно, гуштерче мое! Среќна 8ка Кристијан!“ - напиша Јаневска на Фејсбук споделувајќи неколку фотографии од Кико.Од хармоничниот брак со музичарот Гино, пејачката ги има синовите Димитар и Кристијан. 

Инаку Андријана е меѓу најактивните пејачки на социјалните мрежи и секојдневно споделува фотографии.