„Среќна годишница љубов моја“: Павле Камиловски и Ирина слават една година брак

Македонскиот изведувач и уметник Павле Камилоски и планинарката Ирина Дишовска прославија годишница од брак.

Парот минатата година направи свадба со сите адети. Одење по невестата, венчавка во соборниот храм „Св. Климент Охридски“, а потоа свадбена прослава во познат скопски ресторан.

„Среќна годишница љубов моја“, напиша Павле.

Парот во јуни го доби син. Го крстија Јосиф, по таткото на Павле.

Фото: Инстаграм