Среќни денови за овие знаци: Треба да внимаваат што посакуваат, за нив сѐ е возможно!

Овен 

Брзи желби, бесни придобивки. Од понедлник целиот свет е на ваша страна. Ќе освојувате победи само со вашите зборови. Ваква среќа одамна ве нема посетено. Верувајте во чуда, оваа недела тие постојат само за вас! 

Среќен ден: Понеделник. 

Близнаци

Ако не прашате, одговорот секогаш ќе биде не. Оваа недела кажете си ги сите желби на глас, бидејќи и невозможните работи сепак се остваруваат. Верувајте повеќе во себе, тоа најдобро ви стои. 

Среќен ден: Петок 

Рак 

Кога најмалку очекувате, само тогаш ви се случуваат најубавите работи. Потсетете се на старите желби, бидејќи ве очекува бура од настани. Ќе бидете изненадени од начинот на кој ќе се одвиваат работите оваа недела, идентичен е како вашите некогашни фантазии. 

Среќен ден: Понеделник 

Вага 

Кој би рекол дека вашите желби се преголеми за да бидат вистински? Оваа недела ќе се гордеете со себе, среќата ќе ја имате на вашите рамена. Никако не смеете да бидете скомни, овој период ќе ви подари многу стари желби - исполнети. 

Среќен ден: Среда 

Јарец 

Кажете им стоп на проблемите. Ве очекува неверојатен период со настани и случки кои ќе ви ја исполнат душата, но и најпосакувана желба досега. Уживајте во придобивките! Среќен ден: Сабота 

Риби 

Време е за промени! Излезете од вашата комфорт зона и насладете се вашата среќа како никогаш досега. Внимавајте што посакувате, се е возможно за вас. 

Среќен ден: Вторник