Стил на денот: „Шехерезад“ со фризура и кошула задолжителни за оваа есен

Бергузар Корел или кај нас позната како Шехерезад од турската серија „1001 ноќ“ веќе неколку години има пикси фризура. 

Имено таа направи големо изненадување кога ја скрати долгата коса и се реши за ваква кратка тренди фризура, но го напправи правилниот избор. Ваквата фризура е хит есенва.

Кошулата во небесно сина боја е исто така парче кое мора да го имате сезонава. Одговара на многу комбинации и е погодна за секоја пригода.

Покрај славата која ја стекна со серијата, таа на сетот се запозна и

со актерот Халит Ергенч, со кого стапи во брак во 2009 година.