Стил на месецот: 10 совршени есенски модни избори во издание на Кејт Мидлтон

Таа е чист доказ дека елеганцијата и женственоста се' уште се во мода. Иако акцентирање на облините е повторно тренд од неодамна, Кејт Мидлтон покажува дека жената, закопчана до грло, може да изгледа феноменално.

И покрај морето трендови, Кејт Мидлтон со години е верна на класичниот стил и е вистински пример за тоа како треба да изгледа убаво стилизирана жена.

Таа е инспирација за жените ширум светот, нејзините стајлинзи речиси секогаш се оценети како највисоки. За сите оние кои сакаат женствени и елегантни комбинации, Кејт Мидлтон е вистинска модна инспирација. Често можеме да ја видиме во фустани по пристапни цени, и не е невообичаено да носиме една комбинација неколку пати. Затоа е идол за многу жени ширум светот.

ГАЛЕРИЈА: