Стил на месецот: Елена Стефановска во стајлинг кој е инспирација за сите генерации

Водителката Елена Стефановска секогаш е дотерана од глава до петици со врвен стил кој остава трага.

Таа постојано го одвлекува вниманието и остава без здив кога е нејзиниот стил во прашање, а со едно од последните нејзини изданија дефинитивно покажа како изгледа совршениот пролетен стајлинг.


Комплетот кој го носи Елена е составен од панталони и блуза кои се дел од најновата колекција на модниот бренд „Bella“.
 Станува збор за елегантна и женствена пролетна колекција од која ќе посакате да имате сè.

View this post on Instagram

A post shared by Elena Stefanovska  (@elena_zivotsostil)