Стил на неделата: Тамара и Петар се совршено усогласен пар во секој поглед

Актерската двојка Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина кои ги запознавме како „Силвана Арменулиќ“ и „докторот“ во филмот „Тома“, а кои всушност се сопружници во вистинскиот живот се усогласен пар во секој поглед. Овој пат ќе се задржиме на стилската усогласеност на оваа двојка.

Актерите периодов патуваа низ САД каде се одржуваат премиери на „Тома“, а по тој повод често објавуваа фотки каде може да се забележи дека вложиле доста во нивниот изглед.

Од опуштен изглед до елегантни модни избори, погледнете што носеа Тамара и Петар периодов:

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Dragičević (@tamaradragicevic)

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Dragičević (@tamaradragicevic)

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Dragičević (@tamaradragicevic)