Стилска инспирација: Милена Антовска обожава фустани за секоја пригода

ТВ водителката Милена Антовска е модерна дама која секогаш внимава на својот стил.

Без разлика дали станува збор за „аутфит“ за пред камера или пак за комбинација за прошетка или кафе, таа има свој формиран впечатлив стил. По фотографиите на Инстаграм може да забележиме дека Антовска обожава фустани.

1. Широки фустани

Омиленото летно парче на многу девојки, кое во гардероберот на Милена се најде во неколку бои и варијации.2. Фустан со асиметричен крој и специфичен дезен

Одличен избор за работна атмосфера, но и за секојдневни прошетки.3. Маичка и фармерки

Комбинација која никогаш не излегува од мода, а е одлична за претстојните есенски денови.


4. Спортска комбинација

Било дали треба да одите на вежбање, или на планинарење, хеланки и ваква теровка се „must have“.