Страсно и дамски, еднобојно и нималку здодевно: Овој стајлинг на Салма Хајек е лекција за монохроматски стил

Познатата актерка ја посети ревијата на модната куќа Гучи и ги носеше исклучиво парчињата на брендот од глава до пети, во иста нијанса.

Модниот месец продолжи со Модната недела во Милано, каде вчера италијанскиот бренд Гучи ја претстави колекцијата за претстојната есен и зима, а иако на ревијата присуствуваа голем број ѕвезди, најзабележителна беше мексиканско-американската актерка Салма Хајек.

Нејзиниот сопруг Франсоа-Анри Пино, e извршен директор на компанијата „Керинг“, која поседува голем број модни куќи, меѓу кои и Гучи, па паротпривлече големо внимание за еден од најважните настани во сезоната.

Во согласност со пригодата, Салма Хајек носеше исклучиво Гучи, и монохроматска модна комбинација која зрачи со софистицираност.

Целосно црвените изгледи ќе ја одбележат 2024 година, а актерката најде одличен начин да не изгледа здодевно иако ја носи истата нијанса од глава до пети.

Нејзиниот избор беше кратка кожена јакна, лак модел со класичен дизајн со црни детали и здолниште до колена со директен крој.

Таа го комплетираше со сандали со платформи и високи потпетици, исто така лакирани, како и култната чанта Jackie 1961, инспирирана од поранешната прва дама на Америка, Џеки Кенеди.

Со мудро комбинирање на мат и сјајни парчиња, Салма постигна малку подинамичен изглед, па нејзиниот изглед е жив и инспиративен.

Инаку, Салма е во брак со Пино од 14 февруари 2009 година, а двојката ја доби заедно ќерката Валентина Палома Пино, додека тој има и деца од претходните врски, меѓу кои и манекенката Линда Евангелиста.

Фото: Инстаграм
Извор: Glossy.espreso.co.rs