Таа има 32 години и 10 синови: Раѓала со надеж дека ќе добие ќерка, сега ужива со неа

Ја родила кога речиси се откажала од надежта дека ќе биде девојче

Јалансија Росарио (32) е мајка на 11 деца.

Таа откри дека продолжила да забременува со надеж дека еден ден ќе добие ќерка. По 10 момчиња и 15 години, Јалансија конечно ја доби својата девојка од соништата Анџелита.

Анџелита пристигна во домот на мама Јалансија и тато Мајкл по момчињата Џамел, Мајкл Јуниор, Анџело, Џимини, Армани. Принц, Синсер, Каз и Каиро.

На видеото објавено на социјалните мрежи, се гледа како Џаланси среќно танцува со своите нови близнаци во носач за бебиња. Откако видеото стана вирално, Јалансија објави следно видео од нејзиното девојче со популарниот звук на Кортни Кардашијан во позадина.

View this post on Instagram

A post shared by That Rosario Life (@that_rosario_life)Аудиото вели: „Штом ја запознав ќерка ми, не можам ни да поверувам дека ги кажувам зборовите „ќерка ми“, бев толку заљубена во неа и таа е едноставно совршена.

Сепак, Јалансија признава дека пред да дознае дека чека близнаци, речиси се откажала од надежта дека ќе има девојче.

- Немав надеж додека не дознав дека тогаш имав две шанси, а тогаш знаев 100 проценти - рече таа, одговарајќи на коментар на следбеник.

- Отсекогаш велев дека ќе имам близнаци за да имам мои девојчиња, бидејќи во моето семејство имаме многу близнаци, и бев во право - рекла таа.

Со исполнувањето на нејзиниот сон, Јалансија рече дека сака уште една девојка за Анџелита да добие сестра.


- Толку многу деца ме научија дека родителството не е единствена работа. Она што функционира за едно дете не мора да работи и за друго, па затоа е важно да продолжите да учите и да растете. Не можам да преболам колку брзо растат моите деца овие денови, но слушајте, поминувајте повеќе време со вашите бебиња бидејќи тие ќе ве сакаат бесплатно - изјавила Јалансија во една од нејзините објави на Инстаграм.

Во коментарите има многу реакции, главно позитивни, но има и такви кои сметаат дека оваа мајка не е сосема коректна кон своите синови, пишува Kidspot, а пренесува „News.com.au“.


Foto: Instagram/that_rosario_life