Теа Таировиќ откри малку познати детали за врската со нејзината мајка: Таа жена ми се меша дури и во љубовните врски

Мајката на Тea Таировиќ е позната водителка, но не е јавно експонирана откако нејзината ќерка стана популарна.

Најчесто медиумите пишуваат за таткото на младата пејачка, кој е доктор на науки и академски сликар. Тој се занимавал и со компонирање и режија, а тоа време го доведе до актерката Весна Чипчиќ со која имаше кратка врска.

Нема кој не слушнал за Зоран Таировиќ кој, судејќи по фотографиите на поп-пејачкатана Инстаграм, сака јавно да се експонира.

Една од последните слики на таткото и ќерката е од ноќно излегување, а во описот што го стави Теа пишува „До небото и назад“, се чувствува голема љубов.

Нема сомнеж дека Теа татина ќерка. Сепак, тој не крие дека има прекрасен однос со мајката на пејачката Божица Малевиќ, полн со поддршка и разбирање.

Божица беше една од оние кои на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ навиваше за Теа, а и тогаш, како што тврди, знаела дека далеку ќе стигне.

За волја на вистината, и кога била мала, покажувала музикалност и склоност кон пеење и танцување.

- Верувале или не, отсекогаш знаев дека таа ќе се вклучи во јавната сцена. Теа е дете кое прво заигра, па одеше. Знаев дека ќе биде во некои уметнички води, имаше од кого да наследи - го започна своевремено своето излагање мајката на Теа Таировиќ.

- Нејзиниот татко е уметник, таа можеби усвои преференција за медиумите од мене. Навистина не мислев дека ќе биде пејачка, можеби повеќе би сакала да биде актерка - заклучила мајката на Теа, чија задача е да ја советува, турка, да и нуди рамо за плачење, а понекогаш и да се меша во љубовните врски на нејзината ќерка.

- Ја прашувам мајка ми за сè, вклучувајќи ја кариерата, односите со луѓето, колегите и љубовните проблеми. Таа секогаш знае најдобро. И мајка ми ми се меша во љубовните врски – низ смеа изјавила пејачката, а потоа појаснила.

- Добро, малку претерувам, не се меша во се, но секогаш ми е важно тоа што ми го кажува, сугерира дали некој не е добар за мене или ми привлекува внимание ако се однесувам лошо. И за се што ќе каже, испаѓа дека е во право.

Фото: Инстаграм
Извор: Story.rs