Тијана Дапчевиќ стана баба: Со оваа вест ги шокираше своите обожаватели, но во исто време и ги разнежни (ФОТО)

фото:instagram/@dusannpetrovic

Тијана Дапчевиќ ја објави веста дека станала баба и ги шокираше своите обожаватели, но во исто време и ги разнежни.

Добрата вест се прошири на социјалните мрежи, кога Тијана објави на Инстаграм, дека штотуку станала баба на слатко мало девојче.

Имено, се породи нејзина внука, па така таа стана баба.

Пејачката има само 45 години, но изгледа двојно помладо, а не се сомневаме дека во оваа нова улога ќе се снајде фантастично.


Инаку Тијана и нејзиниот сопруг имаат син единец, младото момче Вук.

извор:najzena.rs