Том Хенкс и Рита Вилсон пуштени дома: Две недели откако објавија дека се позитивни на коронавирус

Том Хенкс сподели фејсбук статус во кој соопштува дека сега тој и неговата сопруга Рита се дома и, како и остатокот од Америка, продолжуваат да седат во самоизолација и се придржуваат на мерките за социјално дистанцирање. 

Тој се заблагодари на сите во Австралија кои се грижеле за нив, додека беа на лекување откако објавија дека се позитивни на коронавирусот.  

Том Хенкс и Рита Вилсон се двајцата по 63 години, пред две недели ја објавија веста дека и двајцата се заразиле од КОВИД-19.

Фејсбук статус на оскаровецот: