Вакви матуранти не сте виделе: Сѐ пука од луксуз и гламур, луѓето се крстат и прашуваат кој плаќа за сето ова (ВИДЕО)

Оваа матура беше како Мет Гала за тинејџери, не можеш да се натпреваруваш со нив...

Учениците од гимназијата „Букер Т.“, Вашингтон ја претворија својата матура во момент од бајките, а нивната прослава се споредува со Мет Гала благодарение на нивните неверојатно раскошни костими.

@laylow_camilo My friends crushed promthe theme was once upon a time#fyp #xybca #relatable #fypviral #makemeviral #seniors #prom2k24 #prom #promdress Tonight (Best You Ever Had) (feat. Ludacris) - John Legend

Слично на годишниот бал на славните, студентите се облекоа во нивните најубави тоалети за нивната забава од бајките минатиот петок и пристигнаа со стил во луксузни возила како што се Ролс Ројс, Мерцедес Бенз, БМВ, па дури и кочија со коњи.Како што може да се види во видеото на Тик ток објавено од студентот од училиштето, Камило Кастро, нивното пристигнување вклучувало и полициска придружба додека семејствата и пријателите гледаат со восхит.

„Моите пријатели растурија на матурата“, напиша Камило во описот на виралното видео, кое има над 3,9 милиони прегледи.

На настанот во училиштето „Букер Т.“ - Вашингтон, насловен како „Беше еднаш: Дали чевлите одговараат?“, дел од матурантите дојдоа облечени како ликови од бајките како Црвенкапа, Убавицата и ѕверот, Пепелашка, Аладин, Принцезата и жабата и пиратите од Карибите.

@laylow_camilo She did that prom shi fr#fyp #xybca #relatable #fypviral #seniors #prom2k24 #prom #promdress original sound - _auutumn

Црвенкапа го најде патот надвор од шумата до матурската вечер со Големиот лош волк како нејзин придружник облечен во маска од волк со очила.

Една девојка дојде буквално како принцеза на балот во бела кочија во форма на тиква со нејзиниот шармантен принц. Нејзината ледена сина балска тоалета блесна додека излегуваше од кочијата и грациозно се движеше кон местото на одржување пред часовникот да покаже полноќ.

„Овие деца ја потресоа оваа тема!!!! МЕТ Гала кој?? Ана Винтур треба да ги покани овие деца се јави“,„МЕТ ГАЛА!!! Не може да се натпреварува со овие деца“, „Од каде им се парите, кој го плаќа за сето ова“, се дел од коментарите.

Фото: Принтскрин
Извор: Najzena.alo.rs