(ВИДЕО) Маж ѝ го зема микрофонот на пејачката на сред настап на Евровизија: Најконтроверзен момент

Утре не очекува втората полуфинална вечер на евровизиската сцена во Тел Авив, каде нашата претставничка Тамара Тодевска ќе настапи поред ред број 17.

Познато ни е дека минатата година пејачката Нета од Израел со песната „Toy“ победи на Песната за евровизја одржана во Лисабон.

Лани се случи и најконтроверзниот момент на Евровизија, и тоа во текот на настапот на Велика Британија, кога еден маж упадна на сцена и ѝ го зема микрофонот на пејачката Сури.