(ВИДЕО) Трамп бара од Меланија да се насмевне: Нејзината реакција стана хит

Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговата дама Меланија, во вторникот го посетија националниот храм во Вашингтон, Д.Ц, кога направија и пауза за фотографии.

Трамп и Меланија положија церемонијален венец, среде масовни демонстрации во САД поради полициската бруталност против црнците во земјата, но на социјалните медиуми вирален хит стана видео на кое се гледа како Трамп ја замоли неговата сопруга да се насмевне, а нејзината гримаса предизвика лавина реакција.

Видеото веќе го виделе повеќе од 18,8 милиони луѓе само на Твитер. „Таа изгледа како заложник“, коментараат. Некои исто така имаа теории за тоа колку е исплашена Меланија и се шири хаштагот #smilemelania (насмевни се Меланија). Некои од другите коментари беа „Изгледа дека е под влијание на таблети за смирување“.

Погледнете го видеото:


(ФОТО) Навидум обичен деловен изглед: Меланија Трамп ова го носи на сосема ново ниво

Меланија Трамп поставува модни стандарди: Вака се облекува жена во педесеттите години