ВИКЕНД ХОРОСКОП: Кој хороскопски знак ќе се радува на среќен викенд?

Овен 

Овој викенд е препорачливо да се релаксирате колку што е можно повеќе, но нека биде во согласност со здравствените принципи на одморот. Постои опасност од премногу возбуда. 

Бик 

Не обидувајте се да реагирате прерано на некој настан. Трпението и предвидливоста се два квалитети што ќе ви бидат потребни. Може да смеете таинствено, но ништо повеќе. 

Близнаци 

Потребно е време за сериозна работа. Ќе морате некое време да заборавите на бучни собири и бескрајни разговори со пријателите. 

Рак 

Овој викенд ќе бидете како волонтерска птица. Само вие можете да одлучите како да го поминете времето. Добра опција е да ги разгледате патувачките дестинации во странство или да разгледате курс за да го изградите вашето знаење. 

Лав 

Во вашата работа може да се појават непредвидени околности. Со малку повеќе инсистирање на пладне ќе ги претворите работите во нивниот вообичаен ритам, но ќе треба да направите извонредни напори. 

Девица 

Овој викенд ќе мора да ги почитувате правилата без исклучок. Ова е неопходно, не затоа што некој ќе ве контролира, туку ќе ја ублажи сопствената дневна рутина и нема да ве остави без работа за време на викендите. 

Вага 

Погледнете околу една авантура во која не учествувате. Токму сега ќе имате слобода да дејствувате, што би било срам да не ја искористите. 

Шкорпија

Се повеќе ја чувствувате вашата независност. Користете ја мудро и рационално. Не дозволувајте да губите време и можности. 

Стрелец 

Активен ден во кој можете да се претставите во најдобра светлина за многумина. Луѓето ќе ги прифаќаат вашите зборови, па бидете подготвени да преземете одговорност за она што го кажавте или ветивте. 

Јарец 

Никој не ги сака подобрите, па дури и денес ќе уживате во големи достигнувања. Немојте сами, и ако можете направете ја вашата работа подалеку од завидливи очи. 

Водолија 

Викендот сугерира таргетирање на креативна активност или додавање разновидност во рутината на вашата работа. Дајте се од себе за да го украсите вашиот работен тек на некој начин.

Риби

Вашата активност може да се намали. Овој викенд, заложувајте се на идеи, а не на акции, но детално запишете, бидејќи може да ви биде побаран извештај за работа.