Викенд хороскоп: Ви се отвораат нови врати- 3 знаци ќе знаат во која да влезат и да не погрешат

ОВЕН

Комуникацијата со пријателите ви е прилично напната. Повеќе не сте сигурни на кој може да му верувате. Не ви е лесно да бидете отворени со саканата личност, бидејќи се плашите дека таа нема да ве прифати такви какви што сте.

БИК

Нема да имате премногу обврски и ќе бидете подготвен повеќе да се посветите на себе. Ве очекува поволен ден за љубов. Доколку отворено покажете што чувствувате, се ќе ви биде возвратено.

БЛИЗНАЦИ

Нови настани ве очекуваат. Можно е да имате можност да ги реализирате своите идеи. Односот со саканата личност напредува. Чувствувате дека сте подготвени за посериозна врска и поважни случувања.

РАК

Стресните околности би можеле лесно да ве наведат да донесете погрешни одлуки. На прво место ви е сикреноста и сакате да поразговарате со партнерот за се што ве мачи.

ЛАВ

Може да очекувате дека во наредниот период ќе имате многу важни разговори и преговори. Може да очекувате интересна љубовна средба која ќе ви остави посебен впечаток.

ДЕВИЦА

Ве очекува поволен период за напредување. Дајте го својот максимум за да ги остварите зацртаните цели. Пред вас е одличен ден за ново познанство. Доколку веќе сте во врска, партнерот искрено ве сака и ви го покажува тоа.

ВАГА

Може да очекувате разрешување на важни дилеми. Ве очекува интересно познанство на љубовен план. Можно е да сте подготвени за нови игри и флерт.

ШКОРПИЈА

Ви се отвораат нови врати кога е во прашање вашиот личен успех. Личноста која ви се додворува е подготвена да ви покаже дека со вас има сериозни намери. Подготвени сте за долга врска.

СТРЕЛЕЦ

Се потпирате на своите пријатели. Може да очекувате дека ќе успеете да остварите добра ситуација. Саканата личност покажува дека има искрени чувства кон вас во овој период. Може да очекувате поволна состојба.

ЈАРЕЦ

Имате некои важни договори со вашите пријатели, за кои треба да се потрудите да ги реализирате. Може да очекувате добар однос со партнерот. Пред вас е фаза во која ќе ги зацврстите темелите на вашата врска.

ВОДОЛИЈА

Нема да имате премногу обврски и ќе бидете подготвен повеќе да се посветите на себе. Ве очекува поволен ден за љубов. Доколку отворено покажете што чувствувате, се ќе ви биде возвратено.

РИБИ

Нови настани ве очекуваат. Можно е да имате можност да ги реализирате своите идеи. Односот со саканата личност напредува. Чувствувате дека сте подготвени за посериозна врска и поважни случувања.