Вистинската Палешка е пониска од сопругот цели 90 сантиметри и трпи срамни навреди: Свекрвата ѝ го згорчи животот и го моли синот да ја остави

Џеси Лаинез од Калифорнија има 34 години и е висока само 91 см. Џеси е речиси 90 сантиметри пониска од нејзиниот сопруг Брајан (36), а тоа особено ѝ пречи на мајка му

Од одобрувањето на свекрвата се плашат многу жени, а особено е застрашувачки за Џеси. Сепак, и покрај сите препреки, тие се лудо вљубени.

Џеси Лаинез е висока колку просечно двегодишно дете. Таа има состојба која погодува еден од милион луѓе и мора да користи инвалидска количка во секојдневниот живот. И додека Џеси е свесна дека можеби ќе треба време за родителите на нејзиниот партнер да ја прифатат, мајката на Брајан, Меги, беше повеќе колеблива отколку што очекуваше.


- Кога ја запознав, можам да кажам дека беше напната - признава Џеси и додава дека нејзината свекрва го прашала Брајан дали е сигурен дека сака да биде со некој на кој ќе му го „брише задникот до крајот на животот“.

После тоа, парот не разговарал со Меги шест месеци. Свекрвата на Џеси претпоставува дека нејзината состојба ја прави целосно зависна од Брајан, кој ќе мора да го посвети својот живот на нејзината грижа. Сепак, ова е далеку од вистината бидејќи Џеси живее претежно независен живот каде што може сама да се движи, вози и работи.

Парот се запознал преку интернет, првата средба ја имале во 2018-та година, а една година подоцна почнале да живеат заедно. Тие имаа свадба на плажа на Бахамите во септември 2021 година, но мајката на Брајан не беше воодушевена и кога го кажа своето мислење, тоа предизвика семејна раздор.


Меѓутоа, оттогаш, нивната врска се подобри бидејќи Меги дозна повеќе за животот на Џеси и колку таа го сака својот син. Џеси цел живот се соочуваше со критики поради нејзината висина, вклучително и велејќи дека треба „да излегува само со некој што личи на неа“. И исто како и Меги, многумина претпоставуваат дека Брајан ја негува Џеса, а не дека е нејзини сопруг.

Поради нејзината состојба, нејзината 'рскавица и зглобовите се „деградираат“ побрзо од просечниот човек.

Парот открива дека би сакале да имаат деца, но немаат време во моментов, но засега се задоволни со своите миленици, пренесува „The Sun“.

Извор: zena.blic.rs