Вистински мажи: Овие градови ги имаат најубавите фраери во светот

Тимот на Traveler's Digest состави список од 10 градови каде ќе ги видите најатрактивните мажи.

1. Стохлом (Шведска)

Постојат стереотипи на емотивно оддалечени мажи, но естетски гледано, нивните нордиски атрибути и извонредна висина не можат да бидат занемарени.

Просечен човек од Стокхолм е секогаш беспрекорно облечен и хедонист, кој ужива во храната, модата и националната култура.

2. Њујорк (САД)

Некои велат дека ова е еден од највозбудливите градови во светот, во кој мултикултурализмот прави долг список на атрактивни мажи.

3. Амстердам (Холандија)

Тие се повисоки од просечните Европејци, софистицирано обучени и вистински господа. Тие се многу љубезни и комуникативни.

4. Лисабон (Португалија)

Тие тврдат дека се разноврсни, добро образовани и големи патриоти. Мажите од Лисабон се претежно високи, атлетски градени и харизматични и честопати се изненадени од разбирањето на нивната култура и наследството на другите нации. Тие ги ценат луѓето што сакаат да импровизираат и заведуваат.

5. Буенос Ариес (Аргентина)

Аргентинците се меѓу најубавите жени во светот, но ниту мажите не заостануваат. Тие се секси, сензуални, способни да играат танго, а со тоа и тие се љубители на спортот и се најчесто образовани.

6. Сиднеј (Австралија)

Мажите во Сиднеј се сметаат за шармантни, духовити, интелигентни, паметни и силни мажи, а она што веројатно ги обзема сите жени е нивниот секси акцент.

7. Мадрид (Шпанија)

Тие се познати и како љубители на Латино затоа што се паметни, секси и романтични. Ако додадеме на тој непогрешлив модерен и софистициран шарм, тогаш можете да видите зошто се наоѓаат на списокот на најатрактивните мажи во светот.

8. Берлин (Германија)

Еден од најкултурно разновидните градови во Европа. Во овој град, мажите тврдат дека се интелектуалци со цврста желба за знаење и авантуристички дух. Тие уживаат во забавните жени со пријатен разговор. Германците инаку се познати по интелигенција, оригиналност и добар изглед.

9. Милано (Италија)

Еден од најмодерните градови во светот каде што најмногу се следи модата има најимпресивните мажи, кои се познати по нивниот златен тен и неприкриената желба за флертување.

10. Тел Авив(Израел)

Да се ​​наоѓа во непосредна близина на Средоземното Море, ова место има важна современа културна сцена и стана реален светски тренд. Без разлика дали се на плажа во текот на денот или во текот на ноќта надвор, мажите од Тел Авив пленат и зрачат со својот шарм и убавина