За еден месец слави 50-ти роденден: Сања Маринковиќ со необичен фустан ги покажа сите свои атрибути (ФОТО)

Стилот на Сања Маринковиќ е неверојатен, водителката никогаш не греши кога е модата во прашање

Сања Маринковиќ за точно еден месец ќе го прослави својот педесетти роденден, кој би рекол?

Водителката никогаш не изгледала подобро, па многу дами се интересираат за нејзината беспрекорна фигура, а го обожаваат и стилот на Сања Маринковиќ.

Таа редовно тренира и се храни здраво, а освен тоа за нејзиниот изглед е заслужна генетиката. Сања промовира природна убавина и секогаш е скромно облечена, а сега ги изненади сите со смела модна комбинација.

Имено, за снимањето на емисијата „Магазин Ин“ водителката избра син фустан со необични исечоци, па нејзините голи колкови беа во прв план.

Интересно е што овој фустан освен што ја истакнуваше нејзината беспрекорна фигура, имаше и интересни детали како големи сребрени копчиња и голема бела јака со „V“ израз, кои го истакнаа и деколтето.

Со вакво ефективно парче облека, водителката избра едноставни сребрени виоски потпетици, а косата ја остави исфенирана.

Јасно е зошто стилот на Сања Маринковиќ е еден од оние кои дамите најмногу сакаат да го копираат. Секогаш едноставен избор на гардероба, а сепак толку ефикасен што ќе привлекувате внимание каде и да се појавите.

Извор: глориа.рс