За некого нова љубов, за некого нова работа: Женски хороскоп за април

Дами, подгответе се за промена. Што ве чека според зодијакот, погледнете во женскиот хороскоп

Жена Овен

Успехот на секоја дама лежи во нејзината способност да комуницира со луѓе без да им наштети на чувствата на другите. По својата природа, Овенот има силна енергија која ќе почне да врие во април и може случајно да запали некој. Треба да се изразите себеси, да покажете за што сте способни, без премногу да се грижите. До 22 април, ќе уживате во поддршката на сонцето. Бидете храбри, оригинални и сигурни.

Жена Бик

Жените родени под знакот на Бик ќе мора да се справат со негативната енергија на Јупитер. Не го потценувајте влијанието на вселенскиот гигант, кој ќе се обиде да ве лиши од најважното оружје - интуиција. Планетата на строгост и ред ќе бара од вас да бидете целосно во линија со себе. Ќе треба да се грижите за вашата женска енергија во секој поглед. Во овој период, лошата комуникација може да ја наруши вашата внатрешна хармонија. Откако Јупитер се пресели во соѕвездието Скорпија на 10-и, ќе треба да им кажете збогум на некои илузии и да ја напуштите зоната на удобност. Сепак, имате добри можности за личен развој.

Жена Близнаци

Ѕвездите обезбедуваат добар месец за Близнаците. Сепак, сè има цена и добро е да се каже збогум на минатото. Сатурн, кој ќе биде одговорен за вашата среќа, ќе ви помогне да ги преиспитате вашите приоритети. Откако ќе се ослободите од товарот на минатото, обврски, грижи и излишната одговорност, ќе ви биде полесно не само да живеете, но и да дишете.

Жена Рак

Неспокојниот Уран ќе направи да чувствувате негативно влијание во април. Почитувани дами рак, време е да се фокусирате и да ги ублажите вашите емоции, за да започнете нов живот. Заборавете на борбениот дух и опуштете се. Ќе чувствувате недостаток на енергија, па затоа е важно да се преструктурира енергетскиот сектор. Во справувањето со саканите, барајте компромиси и не двоумете се да побарате помош за оние кои се посилни од вас.

Жена Лав

Во април, успехот на лавицата, целосно ќе зависи од нивната надворешна привлечност, женственост и способност да се прикажат од нивната најдобра страна. Виновна ќе биде Венера, божица на љубовта и убавина. Ќе треба да се обидете да ја задоволите. Треба да се грижите за себе, особено за сликата и начинот на комуникација. Венера потоа ќе се пресели во соѕвездието на Вага и ќе мора да бидете трпеливи. Се очекува долг период на емоционални бури. Само вашиот внатрешен став ќе ви помогне да поминете низ овој период.

Жена Девица

Во април ќе треба да се справите со некои непријатности поврзани со неповолната позиција на Месечината за вас. За среќа, според прогнозата нема да има многу тешки периоди - само шест, тоа се датумите: 13, 14, 15, 25, 26 и 27април. Потоа, може да ја видите вашата енергија исцрпена. Мора да дејствувате со рамномерно темпо и да не се преоптоварувате. Бидете подготвени да покажете иницијатива во бизнисот и во вашите лични односи. Успехот е еден чекор подалеку од вас.

Жена Вага

Венера, која ќе го внесе вашиот знак на 14 април, ќе ви донесе позитивни вибрации. Успехот е со вас. Привлекувањето љубов и просперитет ќе го инспирира и ќе го подобри вашиот став. Октомври е месец на промени, па, бидете поактивни. Вие не треба да очајувате во одредени ситуации. Универзумот ќе ви покаже како да ги решите. Месецот е погоден за духовен раст, како и за подобрување на меѓучовечките односи. Венера ќе ви помогне да постигнете повеќе хармонија. Слушнете го внатрешниот глас.

Жена Шкорпија

Овој месец многу ќе зависи од моќта и расположението на Меркур. Вие нема да бидете во можност да се релаксирате, но вашите скриени способности ќе ви помогнат да ја преземете ситуацијата во ваши раце и да ги оставите победниците. Може да ви недостасува среќа, но не и генијалност. До 16 април, Меркур ќе остане во соѕвездието на Вага, а потоа ќе се пресели во вашиот знак. Ќе има многу енергија која ќе треба да ја искористите. Верувајте во себе, но не претерувајте.

Жена Стрелец

Планетата на страста, Марс ќе има свое влијание. Таа ќе биде енергична, а оваа енергија ќе се почувствува кај вас. Преиспитајте се. Бидете упорни, оригинални и храбри. Среќата за вас е определена од универзумот. Размислете прво, а потоа дејствувајте. Имате шанса за нова работа следниот месец. 

Жена Јарец

Плутон нема да биде во особено поволна позиција за вас. Може да имате негативно влијание од неколку страни, па затоа бидете внимателни и заштитете се себеси. Можете дури и да носите талисман за поголема среќа. Ако сте успешни, не се изненадувајте од зависта кон вас. Бидете внимателни во комуникацијата, бидејќи вашите зборови може да се искористат против вас. Бидете скромна, нежна за да ги постигнете своите цели.

Жена Водолија

Интересен и продуктивен месец ги чека претставниците на знакот Водолија. На располагање ќе ви бидат два „ ментори  - Уран и Нептун. Започнете го месецот со позитивни емоции. Важно е да се идентификувате и да се фокусирате кон оваа сфера на живот, посебно на тоа што најмногу ве привлекува. Уран во знакот на Овен ќе ви помогне да ги надминете пречките, додека Нептун ќе ви помогне да ги реализирате вашите идеи. Ако имате позитивни емоции, не чувајте ги во себе. Време е да живеете, да уживате во малите нешта и вашите успеси. Ве очекува нова врска. 

Жена Риби

Вашиот личен асистент за сите работи, ќе биде Плутон. Веќе во првите денови од месецот ќе бидете во можност да се ослободите од сите сурови мисли, да се одморите и да уживате во пријатните емоции. Но, од 9 април, можно е да се соочите со лични проблеми. Можеби ќе треба да побарате помош. И покрај неколкуте недоразбирања, месецот ќе биде поволен, можеби ќе имате и нови понуди за се.