За одличен старт на денот: Здрав и вкусен сок што топи маснотии

Лесно до врвна форма

Ако се борите со вишокот килограми, овој пијалок ќе ви помогне да го решите овој проблем.

Потребни состојки:

-голем грејпфрут

-2 портокали

-1/4 лимон

-парче ѓумбир 

Начин на подготовка:

Измијте го овошјето, излупете го и ставете го во соковник. Исцедете го и чувајте го во фрижидер. Пијте наутро на празен стомак и помеѓу оброците. Ако немате соковник, исцедете го овошјето на цедалка и изрендајте го ѓумбирот.

Главната состојка на овој пијалок е грејпфрутот.

Еве како влијае оваа цитрусно овошје на телото:

-Ја подобрува циркулацијата

-Грејпфрутот спречува акумулација на вода во телото, а со тоа го спречува создавањето на целулит

-Го забрзува метаболизмот

-Ги отстранува токсините од телото

-Го регулира нивото на шеќер во крвта

-Спречува акумулација на вода во телото, а со тоа спречува формирање на омразена кора од портокал на кожата

Сосема доволно причини да започнете секое утро со овој пијалок.


Фото: freepik

Го намалува апетитот, топи сало и исфрла токсини: Започнете го денот со овој оброк и ослободете се од масните наслаги засекогаш