Забрзајте и олеснете ги секојдневните домашни работи со Gorenje

Од чување свежа храна до одржување на хигиената во домот, апаратите за домаќинство се клучни за удобен живот и ефикасно справување со секојдневните задачи. Без разлика дали се работи за фрижидер во кој се чува храна, машина за миење садови што го олеснува миењето, вградена рерна за приготвување оброци или правосмукалка за одржување на подот чист, овие апарати се незаменливи. Обезбедувајќи практични решенија за сите наши потреби, тие ги олеснуваат секојдневните задачи и ја подобруваат функционалноста на домовите. Затоа, изборот на апарати со највисок квалитет е од клучно значење за да се обезбеди долгорочна и сигурна работа на овие апарати.

Изборот на вистинскиот фрижидер е исклучително важен, особено во потоплиот дел од годината, бидејќи високите температури влијаат на побрзото расипување на храната. Side by side NoFrostPlus фрижидерот NRR9185EABXLWDнуди ефикасно ладење и спречува таложење на мраз и ширење на непријатни мириси. Овој апарат овозможува интензивно ладење и одржување на свежината на храната, додека инвертерскиот компресор обезбедуваат тивка работа и помала потрошувачка на енергијаФункцијата FastFreeze на Gorenje фрижидерот овозможува брзо замрзнување на храната, а сите функции се лесно достапни преку интуитивниот ЛЕД дисплеј.

Подгответе свежа храна од вашиот нов NoFrost фрижидер за вкусни оброци со вградната рерна BOS6747A05DG. Со можност за прилагодување на температурата до 300°C, оваа рерна е идеална за подготовка на совршена пица, фокача, леб и други специјалитети. За меко тесто, користете ја програмата ExtraSteam. Благодарение на комбинацијата на грејачот и функцијата StepBake, се постигнуваат најдобри резултати за печење. OptiBake рернитенудат автоматски програми за совршени резултати без претходно загревање, што ја прави подготовката на оброците едноставна и ефикасна.

После вкусниот оброк кој ги воодушеви сите во домот, измијте ги садовите во машината за миење садови GV643D90, што ќе ви овозможи не само ефикасно миење, туку и заштеда на енергија до 20 проценти. Со функцијата за заштеда на енергија, опцијата TotalDry и програмата за брзо миење, оваа машина обезбедува најдобри резултати со минимален напор.

Додека садовите се мијат ефикасно и брзо, имате доволно време да ги исчистите трошките од ручекот со Gorenje 3 во 1правосмукалкатаSVC252FMWT. Можете да уживате во сите предности на стапчестата безжична правосмукалка која за неколку секунди се претвора во рачна правосмукалка или џогер. Од чистење на подот со правосмукалка до чистење на мебелот, внатрешноста на автомобилите и високите полици кои тешко се достапни.

Во продажните салони на Gorenje и во сите партнерски продавници, во текот на април можете, да ги најдете сите овие и многу други производи за целото домаќинство по специјални цени по повод 74-тиот роденден на брендот. Искористете ја одличната можност да го освежите домот и да внесете практичност во вашиот живот со доверливи апарати, кои ќе ви помогнат побрзо да ги извршувате домашните работи и да имате повеќе време за уживање и одмор.

пр објава