,

(ВИДЕО) ТОШЕ ПАК НИ ЈА ГАЛИ ДУШАТА СО МУЗИКА

https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=Qb3LoqEnG7o&app=desktop На шестти овој месец плоштадот „Македонија“ во Скопје ги собра сите негови верни фанови на „Ѕвездено небо за Тоше“. И овојпат фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ решија да ни ги разбудат емоциите за никогаш непрежалениот Тоше. На настанот се промовираше новата песна насловена „Light the flame“ дело на англискиот продуцент Енди Рајт. Песната е најава за нов албум кој треба да излезе наскоро.