Стил на денот: Дуња Јованиќ на настан без панталони, модно издание во кое ја видовме и Кјара Ферањи

На доделувањето на MAC наградите, сите погледи беа вперени во најпозната српска инфлуенсерка, Дуња Јованиќ

Регионалните ѕвезди специјално се подготвија за доделувањето на престижните MAC награди и по тој повод привлекоа големо внимание со својот стајлинг.

Црната боја доминираше на црвениот тепих, а инфлуенсерката Дуња Јованиќ дефинитивно привлече најголемо внимание од сите присутни.

Она што ја издвојуваше од останатите е нејзиниот специфичен моден избор. Не бирала фустани, комбинезони, костуми, туку нешто што личи на трико. Имено, тоа е тесен, многу краток шорц и топ со додадени пердуви.

View this post on Instagram

A post shared by Dunja Jovanic (@imfashionbabe)


На сè додаде проѕирни црни чорапи, црвени салонки и масивен златен ѓердан.

Ја крена косата во високо коњско опавче, што на целата комбинација ѝ даде посебна доза на елеганција. 

Во многу слично издание пред некој ден ја видовме најпознатата светска инфлуенсерка, Италијанката Кјара Ферањи, на модната недела во Париз.

View this post on Instagram

A post shared by (@chiaraferragni)