Розга провокативна, Емина во зебра костум, Сара Јо несекојдневна: Погледнете како се скоцкаа ѕвездите за Music Awards Ceremony

Најголемите српски и регионални ѕвезди MAC ги собра синоќа во Белград, а најмногу внимание привлекоа Јелена Розга, Емина Јаховиќ и Сара Јо.

Музичкиот настан MAC (Церемонија на музички награди) вчера вечерта во Белград ги собра најголемите ѕвезди од регионот и од Србија, а големо внимание на црвениот тепих привлекоа Јелена Розга, Емина Јаховиќ, Сара Јо и други. 

Се појавија во елегантни изданија, а сите се одлучија за темна варијанта - Јелена се појави во црн фустан со шлиц на половината и ја засени нејзината убавина и фигура, а подоцна се пресоблече за настапот со Саша Матиќ. Емина Јаховиќ беше во необичен црно-бел комплет под кој имаше црн топ кој ги истакнуваше нејзините гради, а се шпекулираше дека изгледа сосема поинаку, како и дека и направиле корекции на лицето, додека таа открила дека е само заљубена.

„Заљубена сум! Секогаш сум заљубена“, изјави Емина за насобраните медиуми пред настанот.

Освен Јелена и Емина, на настанот блесна и Сара Јо, која на изненадување на многумина се појави во црн костум и бела кошула со вратоврска, а својата линија ја покажа и Гога Секулиќ во црн кариран фустан. Погледнете како изгледаа!

Водители беа Јелена Гавриловиќ и Тончи Хуљиќ, а актерката за оваа прилика облече луксузен елегантен фустан со необичен детаљ.

Внимание привлекоа и Петар Грашо и неговата сопруга Хана Хуљиќ, кои станаа родители кон средината на 2022 година, а парот го усогласи својот стајлинг и ја избра ненадминливата црна боја.

Покрај нив големо изненадување беше Сасји МЦ, која откри дека е во блажена состојба, а во преден план и беше стомакот во тесен црн фустан.

Автентичен стајлинг постигна и Ана Ѓуриќ Констракта, која ја освои најважната награда на MAC наградите. Таа синоќа се појави облечена во широк црн фустан до подот со голема бела јака.

[img src="https://zenskimagazin.mk/media/inline/2023/01/311441_konstrakta_ff.jpg">


По долго време,

локалната српска публика имаше можност да ја види македонската пејачка Каролина Гочева, која исто така беше на висина на задачата на модата.

ФОТО: Инстаграм screenshot